O zdraví - Udržujte své ledviny zdravější pomocí jógyLedviny plní nezbytnou funkci filtrace a čištění odpadu z krve (odstraňují metabolický odpad). Absorbují nezbytné živiny a pomáhají ve fungování močového systému, sekreci hormonů a udržování hladiny krevního tlaku v těle. Ledviny mají také doplňkovou funkci homeostázy nebo udržování rovnováhy pH v těle.
Péče o vaše ledviny
Onemocnění související s ledvinami jsou stále častější, kde kombinace nesprávné výživy (z Ajurvédského pohledu), stresu a nezdravého životního stylu přispívá ke zhoršení funkce ledvin. Pozn.: „Výzkum Světové zdravotnické organizace (WHO) zjistil, že každoročně zemře více než milion lidí na celém světě kvůli komplikacím spojeným s ledvinami a močovým ústrojím.“ Navíc je známo, že vysoký krevní tlak a diabetes zhoršují situaci.
 
Alternativní medicíny (Ayurveda a TCM) i moderní medicína pomáhají omezit poškození ledvin různými způsoby, avšak jóga může také účinně pomoci při péči o vaše ledviny. Jóga je starodávná větev Ajurvédského holistického (celostního) přístupu k životu, která podporuje zdravý životní styl prostřednictvím asán a meditací. Největší benefit jógy je, že je zcela přirozená a nemá žádné vedlejší účinky.
 
Jógou pro zdravější ledviny
 
Jóga stimuluje a masíruje různé orgány, které pomáhají tělu dosáhnout harmonie (zdravé a bezpečné fungování vnitřních orgánů). Spolu s jógou navrhujeme postupný přechod na ayurvédskou dietu, která pomůže udržet cukrovku a hladiny krevního tlaku pod kontrolou.
 
Začněte s těmito jednoduchými pozicemi jógy, abyste podpořili zdraví vašich ledvin:
Salamba BhujangasanaPóza protahuje, masíruje a posiluje břišní orgány. Také zvyšuje imunitu těla.
Ardha MatsyendrasanaStimulace ledvin a jater. Také dochází ke zlepšení imunity.
BhujangasanaStimulace břišních orgánů a uvolnění celého těla, odbourání stresu a únavy. Také je známo, že posiluje imunitu.
PaschimottanasanaPozice stimuluje ledviny, zlepšuje trávení a zmírňuje menstruační nepohodlí.
Setu BandhasanaPozice stimuluje břišní orgány. Také pomáhá kontrolovat vysoký krevní tlak a zmírňuje stres.
NaukasanaPozice posiluje a stimuluje břišní orgány. Pomáhá také zlepšit trávení a zmírňuje stres.
 
Jak jóga pomáhá zlepšit funkci ledvin?
Jogínské asány jsou známy tím, že zlepšují relaxaci, pomáhají řídit zadržování vody v těle, což současně podporuje kvalitu spánku a přináší kvalitnější odpočinek. Dobře odpočinuté tělo se lépe léčí, reguluje vodu v těle a stabilizuje srdeční tep. Jóga udržuje vnitřní orgány zdravé, harmonizuje různé orgány v těle, účinně řídí stres a stav těla a mysli. Některé jogínské asány usnadňují vnitřní čistící rituály, které zajišťují vyplavení toxinů z těla.
 
Tipy, jak udržet ledviny zdravější
Konzumujte převážně vařené jídlo (nejlépe doma) a vyhýbejte se rychlému občerstvení a stánkovým „pochoutkám“.
Do svého jídelníčku zahrňte více ovoce a listové zeleniny.
Zvažte postupné přejití na ayurvédskou stravu.
Užívejte ajurvédské doplňky stravy.
Dodržujte pitný režim
Spěte každou noc 6 až 8 hodin.
 
Praktikujte jógu a pravidelně meditujte, jezte zdravé jídlo a dobře odpočívejte, snažte se omezit stres. Těleso bez stresu reaguje pozitivně na ajurvédskou léčbu.
 
A co je ještě důležitější, zůstaňte pozitivní a užívejte si života co nejvíce!
 
Doporučujeme ajurvédský bylinný přípravek NeeriEU, který přispívá k normální činnosti ledvin.
článek Udržujte své ledviny zdravější pomocí jógy najdete na celostnimedicina.cz