O zdraví - Sexy účinek s černou macouTaké jste slyšeli o pozoruhodných účincích macy (řeřichy peruánské) na lidský organizmus?Mnoho z nás řadí macu mezi nejčastěji konzumované superpotravin.A zkoušeli jste už macu černou, které je považována za nejsilnější ryze přírodní prostředek pro kondici pohlavních orgánů u mužů i žen!
 
Maca nebo jiné přírodní látky?
Patrně váháte mezi kotvičníkem, ženšenem, maralem, ašvagandou (vitánií), eleuterokokem, schizandrou (klanopraškou) a máme ve svém hledáčku i macu. Jak se rozhodnout?
 
Hledáte sexuální výkonost a potenci?
„Jsem klasický chlap, který se ani ve vyšším věku nechtěl zahanbit před novou partnerkou. Za drahý ženšen jsem utrácet nechtěl. Maca mě v tomto ohledu ukázkově podržela. U macy nedejte na rady, že stačí užívat 2 týdny. To spíše 2 měsíce. Jinak perfektní.“ Pavel K.
 
Stimulaci libida?
„2 balení macy jsem dostala od kamarádky, jako žertovný dárek na zlepšení partnerských večerů. Asi o měsíc později mého užívány macy nám přestala fungovat TV v ložnici. A najednou se začali doma dít, jak z mé strany, tak i od partnera, divy. Macu už dnes užíváme oba, bez sebemenšího studu.“ Adéla M.
 
Zlepšení plodnosti?
„Macu jsme užívali oba na doporučení bylinkářky. Zbytek už má na svědomí dvoutýdenní dovolená. Dnes máme dvě děti a superpotraviny přírodního původu patří do našeho života.“ Eva S.
 
Potřebujete podporu zdraví u pohlavních orgánů?
„V rekonvalescenci po operaci pohlavních orgánů jsem si naordinovala macu a každodenní plavání. I lékař by udiven, jak rychle se vše zhojilo a já byla po operaci zase fit. Plavat chodím dál několikrát týdně a maca kúru si dávám 3-4x do roka jako prevenci.“ Marie T.
 
Macu nebo?
Různé ženšeny, eleuterokok, ašvaganda i schizandra jsou především adaptogeny, tedy látky, které u našeho organizmu zlepšují zvládání každodenních stresů. Maral a kotvičník častěji volí pánové, ale sáhnout po nich mohou i dámy. Od těchto bylin očekávejme spíše pohlavně stimulační účinek. Maca je v účinku na náš reprodukční systém odlišná. Její působení tkví především v podpoře zdravé kondice pohlavních orgánů. V tomto kontextu můžeme macu užívat samotnou, nebo společně s uvedenými ženšeny, eleuterokoky, kotvičníky, maraly a ostatními adaptogeny a stimulanty pohlavních funkcí.
 
 
A jak je na tom konkrétně maca černá !
Mezi jednotlivými druhy macy (žlutá, červená, černá a další), tak je u macy černé popisován nejvyšší účinek na sexualitu a rozmnožovací funkce. U macy černé, tak je skloňováno též působení na koncentraci, paměť a psychickou odolnost.
 
Jak je možné, že je maca takový „boom“ především pro naše reprodukční orgány?
Od vědeckých kapacit se dozvíme o úctyhodném obsahu vitamínů skupiny B i důležitém vitamínu C a E. Skoro bychom zapomněli vyzdvihnout obsah vápníku, železa, hořčíku a především zinku. Jak přítomné vitamíny, tak i minerální látky a stopové prvky přispívají k účinku macy. Ale klíčové pro macu jsou jiné přírodní složky charakteristické pro tuto bylinu.
 
Účinné látky macy?
Maca je bohatá především na glukosinoláty, isothiokyanáty, které najdeme obecně v brukvovité zelenině. Tyto sloučeniny jsou zkoumány pro své detoxikační a protirakovinné účinky. V mace se podílejí na hormonálním účinku. V hledáčku našeho účinku na reprodukční funkce nicméně skončí především alkaloidní makaliny, makamidy tukové povahy a specifické BCAA aminokyseliny, které si naše tělo samo nedovede vytvářet. Součet všech uvedených přírodních složek, tak doslova vykresluje široký účinek macy na ženské i mužské pohlavní ústrojí.
 
A jak dlouho užívat?
V dávkování a délce užívání bychom si určitě neměli odříkat. Raději dlouhodobé užívání s vysazením např. 2 dny v týdnu, nežli si slibovat zázraky po měsíci užívání. Kouzlo macy totiž spočívá v delším každodenním užívání.
 
Kdo by se měl vyhnout užívání macy?
Užívat macu, pro její silný účinek na pohlavní ústrojí, by neměly těhotné a kojící ženy, ani děti.
 
Doporučujeme přípravek Maca černá od Natural Medicaments.
článek Sexy účinek s černou macou najdete na celostnimedicina.cz