O zdraví - Pískavice pomůže s trávením i kojenímPískavice řecké seno, tak se jmenuje rostlinka, nápadně podobná známé vojtěšce, s jemnými žlutobílými kvítky, původem z Asie. Díky svým úžasným účinkům na lidské zdraví se brzy začala pěstovat také v jižní Evropě. Tahle kráska chrání žaludek, střeva a dokáže ještě mnohem víc…
To, co dělá z pískavice královnu mezi bylinkami, je její bohaté složení. Obsahuje totiž kromě slizů také flavonoidy, éterický olej, mastný olej, steroidní saponiny, steroly a bílkoviny. Sbírají se nejčastěji semena, která se následně pečlivě suší.
Trávení s lehkostí – pískavice příznivě ovlivňuje žaludeční i střevní činnost, dokáže omezit kyseliny, a tudíž i pálení žáhy, a doslova pohladí žaludek.
Ruku v ruce s trávením jde i její další úžasná vlastnost: snižuje nadýmání a podporuje metabolismus.
Velice často je součástí přírodních přípravků určených ke snižování krevního cukru a cholesterolu.
Dokáže zklidnit silně bušící srdce, například když máme pocuchané nervy.
Je jedním z přírodních prostředků, určených k mírnému snižování horečky.
Málokdo ví, že kašičku z pískavice lze použít zevně, a sice jako obklad. Zklidní drobné záněty i vyrážky.
 
Nastartuje kojení
Důležitou úlohu sehrává pískavice také při tvorbě mateřského mléka. Je často součástí bylinných čajů určených právě k podpoře laktace, velice rychle také zvětšuje objem prsou. Už v dávných dobách její sílu kojící maminky rády vyžívaly, zejména ty, které trápil přechodný nedostatek mléka (nejčastěji v období růstového spurtu dítěte, ale také při dlouhodobém stresu).
Nejlepších výsledků bývá dosaženo v kombinaci s bylinkou benedikt lékařský, která navíc zvyšuje proud/tok mléka. Zmínku o této bylince můžeme najít už v legendárním Mattioliho herbáři. Ten jej doporučoval právě ženám, které přicházely o mléko.
Příznivých výsledků si můžete všimnout již po 3 dnech od začátku užívání této bylinné kombinace.
 
Součást detoxikace
C.I.C. metoda, jedna z oblíbených forem detoxikace, zná dobře blahodárné účinky bylin, a hojně jich také ve svých přípravcích využívá. Pískavici najdeme například v přípravku PEESDren, určenému k detoxikaci organismu, který byl dlouhodobě sužován stresem, nebo tabletách LaHerb, které slouží k očistě trávicího systému a střev.
 
Celková nabídka přípravků Joalis.
Celková nabídka přípravků obsahujících pískavici řecké seno.
článek Pískavice pomůže s trávením i kojením najdete na celostnimedicina.cz