O zdraví - Pár dobrých důvodů, proč pít vlažnou voduIdeální start do nového dne? Obyčejná, čistá, pramenitá voda. Ještě lépe vlažná a úplně nejlépe s citronem a špetkou skořice...
Sklenice vody po ránu, a to ještě na lačný žaludek, je perfektní volbou, jak organismu, který celou noc tekutiny nepřijímal, dodat potřebné tekutiny. To je nesmírně důležité, protože dehydratace vede ke zpomalení metabolismu, k zažívacím potížím a zvýšení stresu.
 
Vlažná voda je OCHLADÍ. Možná to zní jako paradox, ale pokud si potřebujete ulevit v horkých letních dnech, měla by voda, kterou pijete, mít alespoň pokojovou teplotu. Budete se více potit, a tím pádem předcházet přehřátí organismu.
Vlažná voda nastartuje metabolismus. Vypijte sklenici ještě před snídaní. Budete rychleji a lépe trávit a podpoříte také spalování tuků.
Vlažná voda podporuje detoxikaci. Vyplavuje zejména toxiny, usazené v trávicím traktu.
 
Proč právě citron?
Nejen proto, že je bohatým zdrojem vitaminu C. Obsahuje také celou řadu antioxidantů a při dlouhodobé konzumaci dokáže pozitivně stimulovat imunitní systém. Vitamin C se navíc pyšní protizánětlivými účinky, zrychluje rekonvalescenci.
 
Citron je ALKALICKÝ, tudíž neokyseluje organismus, naopak pomáhá proti překyselení, jelikož je schopen upravovat pH.
Díky pektinové vláknině zrychlí metabolismus a podpoří spalování tuků.
Vlažná voda s citronem uleví při pálení žáhy, předejde zácpě a podpoří produkování žluči.
Při dlouhodobé konzumaci vody s citronem se viditelně zlepší také stav pleti.
 
To nejlepší při detoxikaci
Veškeré antioxidanty, také ty, obsažené v citronech, bojují s volnými radikály, kterých se v životním prostředí nachází více než dost.
 
Citronová voda čistí krev, bojuje proti vysokému cholesterolu a pečuje o dýchací cesty.
Coby přírodní antibiotikum chrání sliznice před ataky bakterií a virů.
Čerstvá citronová šťáva navíc šetrně desinfikuje ústní dutinu, pomáhá zastavit krvácení dásní a mírní bolesti citlivých zubů.
 
Přestože s konzumací ovoce bychom měli být opatrní, jelikož obsahuje velké množství fruktózy, v pití vody s citronem se omezovat nemusíme. Během dne se doporučuje vypít až 1, 5 l tohoto osvěžujícího drinku.
článek Pár dobrých důvodů, proč pít vlažnou vodu najdete na celostnimedicina.cz