O zdraví - Lipovitamin C – tak trochu „jiné céčko“Vitamin C si na rozdíl od zvířat člověk neumí vytvořit sám. Přitom je pro život člověka nezbytný a velmi důležitý pro kvalitní a zdravé fungování lidského organizmu. Vitamin C má v lidském organismu celou řadu nezastupitelných funkcí. Proto se nelze divit, že při jeho nedostatku dochází k mnoha nebezpečným příznakům.
Vzhledem ke své antioxidační funkci a významné roli při tvorbě kolagenu dochází při jeho nedostatku ke ztrátě pružnosti cév. Častými příznaky jsou krvácení do kůže, sliznic, kloubů a pod okostici. U malých dětí a kojenců se nedostatek vitaminu C projeví neprospíváním, chudokrevností, poruchou osifikace.
 
Choroba, která se nazývá skorbut neboli kurděje, se při poklesu příjmu vitaminu C pod 10 mg denně projeví u každého člověka! Na nedostatek vitaminu C lze i zemřít. Nedostatek tohoto vitaminu se projevuje zejména při zvýšené námaze nebo při zhoršeném zdravotním stavu (při polytraumatu se spotřeba vitaminu C zvýší až trojnásobně). Při sepsi se zásoby tohoto vitaminu vyčerpají již za 48 hodin. (MUDr. Sylva Šebková, Celostní medicína, 2005).
 
Můžeme Vám tady vyjmenovávat, k čemu všemu přispívá:
 
k udržení normální funkce imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm,
k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže, funkci zubů,
k normálnímu energetickému metabolismu,
k normální činnosti nervové soustavy,
k normální funkci imunitního systému,...
 
a tak bychom mohli pokračovat téměř donekonečna. My vám ale chceme nabídnout efektivní řešení a prevenci, ne vás strašit, co všechno se stane, když…
 
Protože vstřebatelnost vitaminu C podaného perorálně (podávaný ústy) má svoje hranice, resp. je dána propustností střevní stěny, máme pro vás jednoduché a vysoce účinné řešení s kvalitním podáváním a „dodáváním“ potřebné denní dávky (DDD) vitaminu C do Vašeho organizmu – liposomální formu vitaminu, doplněk stravy – LIPOVITAMIN C. Odhaduje se, že do buněk se dostává asi 20% vitamínu C podávaného nitrožilně, zatímco u lipozomální formy do buněk proniká až 90% aplikovaného množství. Vitamín C je rozpustný ve vodě a stěny buněk obsahují tuky (Zdroj: Úspěšná léčba.cz).
 
A jak je možné, že má liposomální vitamín C o tolik vyšší vstřebatelnost oproti klasickému “céčku” včetně toho vyrobeného z přírodních zdrojů? Pokud pochopíte princip, zjistíte, jak jednoduché to vlastně je. Většina vitamínu C se ani do střev nedostane, protože je ještě předtím natrávena žaludečními šťávami. Tak se nám přes střevní stěny do krevního oběhu dostane jen minimální množství daného vitaminu. Vitamín C v liposomální podobě je obalen v liposomech (lipozom či liposom je mikroskopická částice dopravující výživné látky hluboko do podkoží a ty jej nejen ochrání před vlivem žaludečních šťáv, ale díky schopnosti fosfolipidů se vitamín C dostane velmi rychle do krevního řečiště, kde vykoná svou práci. (Veronika Novotná, Lipozomální vitamín C, 2014).
 
Náš LIPOVITAMIN C funguje přesně tímto způsobem. Je vysoce koncentrovaným a vysoce účinným doplňkem stravy a v neposlední řadě váš každodenní pomocník k dobře fungujícímu organizmu.
 
Zkvalitněte si svůj život o výborný, moderní, a hlavně vysoce účinný doplněk stravy, který Vám bude v mnoha ohledech skvělým pomocníkem a společníkem na cestě k vyváženému organizmu a pomáhat Vám v prevenci a boji s řadou vašich možných nebo již existujících zdravotních komplikací.
 
Přípravek LIPOvitamin C naleznete v naší nabídce.
článek Lipovitamin C – tak trochu „jiné céčko“ najdete na celostnimedicina.cz