O zdraví - Jíme zdravě s FitreceptyAž budete listovat kuchařkou a kochat se fotkami jídel, nejspíš vám probleskne hlavou myšlenka: tak krásně to nezvládnu připravit... Zvládnete to. Stejně jako jsme to zvládli my.
Jednoduchá příprava
Všech 120 receptů jsme vařili v průměrných kuchyních s běžným vybavením. Jediným luxusem, který vám při přípravě jídel přijde vhod, je kvalitní a výkonný mixér. I samotné fotky vznikaly v poměrně bojových podmínkách a žádný profesionální stylista v tom prsty nemá. Někdy prostě stačí trocha akrobacie, hezké nádobí a smysl pro improvizaci. Až se pročtete až na úplný konec kuchařky, pochopíte, o čem mluvíme.
 
Žampiony plněné kuskusem
Nutriční informace na 1 porci: 307 kcal 12 g bílkovin 23 g sacharidů 17 g tuků
12 větších hlaviček žampionů
2 lžíce olivového oleje
100 g kuskusu
1 lžička kari
sůl
pepř
50 ml kokosové smetany
hrst čerstvé petrželky
50 g slunečnicových semínek
100 g nastrouhané mozzarelly
 
Troubu předehřejeme na 190 °C. Na plech rozprostřeme očištěné žampiony, pokapeme olivovým olejem a dáme péct na cca 5 minut do trouby na 180-190 °C.
Mezitím smícháme kuskus, kari, sůl a pepř. Vše zalijeme vroucí vodou, dáme pod pokličku a necháme vodu vsáknout. Žampiony vyndáme z trouby a dáme stranou.
Do směsi s kuskusem zamícháme smetanu, nasekanou petrželku, semínka a nastrouhanou mozzarellu. Směsí naplníme žampiony, které dáme ještě na 10 minut zapéct do trouby na 180-190 °C.
 
Ukázka z knihy Jíme zdravě s Fitrecepty.
článek Jíme zdravě s Fitrecepty najdete na celostnimedicina.cz