O zdraví - Jarní toast s pestem z medvědího česnekuPár ingrediencí, jednoduchá příprava, použití široké. Pesto je stejně dobré na toastu, s těstovinami, nebo jako ozdoba krémové polévky.
 
Ingredience
200 ml olivového oleje
70 g čerstvého medvědího česneku
40 g piniových oříšků
20 g konopných semínek
1 lžíce lahůdkového droždí
lžička himálajské soli
4 hodně čerstvá vejce
4 plátky kváskového žitného chleba
 
Jak na to?
Medvědí česnek dobře properte, abyste ho zbavili nečistot. Osušte v utěrce nebo odstředivce na salát a nahrubo nakrájejte.
Dejte do mixéru medvědí česnek, piniové oříšky, konopná semínka, lahůdkové droždí, himalájskou sůl a polovinu množství olivového oleje a rozmixujte na hladké pyré.
Do kastrolu dejte asi 10 cm vysokou vrstvu vody a přiveďte těsně pod bod varu. Vejce vyklepněte do děrované naběračky a zbavte tak nejtekutější části bílku. Z naběračky vejce opatrně vyklopte do vody a nechte uzavřít. Nechte pošírovat asi 3 až 4 minuty podle velikosti vejce. Vylovte děravou naběračkou a osušte na papírovém ubrousku.
V nepřilnavé pánvi rozehřejte zbylý olivový olej. Plátky chleba zatižte například pokličkou a opečte z obou stran dozlatova. Upečené plátky potřete připraveným pestem, přidejte vejce a podávejte. Zbytek pesta uschovejte v lednici, použijte třeba do těstovin.
článek Jarní toast s pestem z medvědího česneku najdete na celostnimedicina.cz