O zdraví - Helicobacter pylori – pravděpodobný původce vašich trávicích těžkostíS přicházejícím jarem se blíží i zvýšený výskyt infekce helicobacter pylori, původce zažívacích potíží, zánětů žaludku a dvanáctníku. Podle statistik trpí touto bakterií až polovina populace.
Bolesti břicha a nadýmání nejsou normální
Bolí vás občas žaludek? Trpíte nadýmáním nebo jinými zažívacími potížemi? Pokud ano a pokud máte tyto problémy opakovaně, může být příčinou infekce helicobacter pylori. Tento kolonizátor žaludeční sliznice způsobuje zánětlivá onemocnění žaludku a dvanáctníku a v důsledku toho bolesti a křeče, pálení v oblasti žaludku, nadýmání a často i zvracení a nechutenství. Jedná se aktuálně o nejčastějšího původce zažívacích potíží vůbec.
 
Přecházení opakovaných bolestí břicha jako něčeho, co je vlastně normální, může vést k zanedbání infekce a k vážným důsledkům spojeným s tvorbou vředů a zánětů.
 
Jak rozpoznat infekci helicobacter pylori
Helicobacterem je infikován každý druhý člověk, přitom zdroj této orální infekce může být v době před mnoha lety. Jediným receptem na ochranu je běžná hygiena.
 
Pokud máte výše uvedené potíže je vhodné je konzultovat s odborným lékařem. Dříve, než jej navštívíte, můžete provést jednoduchý domácí test, který dokáže s vysokou přesností helicobacter pylori odhalit.
 
Léčba helicobacter pylori
Alternativou silné antibiotické trojkombinace, kterou při léčbě pravděpodobně nasadí lékař, je čistá chioská masticha, pryskyřice z řečíku lentišku. Tento přírodní produkt byl označen vědeckými studiemi označen jako „zabiják helicobacter pylori“.
 
Ideální je forma čistého prášku z mastichy v kapslích, která dopraví účinnou látku přímo na místo určení – do žaludku.
článek Helicobacter pylori – pravděpodobný původce vašich trávicích těžkostí najdete na celostnimedicina.cz