O zdraví - Enzymové komplexy budoucnosti 
Viva Enzym je jediný přípravek na trhu kombinující enzymy známé z produktů běžně prodavaných. Viva Enzym  obsahuje navíc vysoce účinný enzym serapeptázu, dále kombinaci laktobacilové kultury s účinkem na tlumení zánětlivých procesů a prebiotik, které podporují činnost těchto laktobacilů. To z něj tvoří zcela jedinečný produkt!
 
Unikátní složení přípravku Viva Enzym tak představuje vysoko účinnou kombinaci fungálních lipolytických a proteolytických enzymů, jejichž účinek je mnohem vyšší, než je účinek prosté pankreatické proteázy obsažené v běžně prodavaných enzymech. To více méně odpovídá tomu, že ostatní enzymy jsou zastaralými produkty a nebyly inovován. I proto se do tohoto produktu používají extrakty z pankreatů mladých jatečních zvířat. Viva Enzym obsahuje moderní a vysoce účinnou širokospektrou proteázu z houby Aspergillus oryzae. Na rozdíl od ostatních produktů enzymů tedy tento náš neobsahuje enzymy z usmrcených zvířat. Eliminuje se tak i riziko přenosu některých onemocnění, která v dnešní době nejsou zcela popsána. Dále obsahuje vysoce účinný bakteriální enzym serapeptázu. Serapeptáza, nazývaná také serapeptidáza nebo seratopeptidáza, je enzym, který rozkládá nebo odbourává proteinové částice. Serapeptáza je v Japonsku často předepisována jako přírodní alternativa standardním protizánětlivým chemickým léčivům.
 
S nadsázkou lze říci, že enzym Serapeptáza a jeho účinky neměl být nikdy rozšířen, protože bere práci spoustě lékům. Není to sice všelék nebo nějaká magická pilulka, ale velmi nadějná látka, která řeší řadu problémů a dokáže člověku výrazně pomoci.
 
Serapeptáza je proteolytický (= enzym rozkládající protein) enzym z bakterie (serratida e15), která se přirozeně vyskytuje ve střevní mikroflóře bource morušového. Serapeptáza je u něj zodpovědná za rozložení jeho kokonu, díky němuž se z kukly (nebo spíš larvy) vyvine motýl. V lidském těle dokáže velmi snadno odstranit cizorodé neživé látky, jako je například cholesterol nebo zánětlivé ložisko. Nemusíte mít ovšem strach, že by vám serapeptáza rozložila svaly.
 
V Evropě a v Asii je Serapeptáza nejvíce používána jako přírodní alternativa pro ibuprofen nebo ibalgin a jiné léky, které tlumí záněty v těle.
 
Účinnost však nelze srovnávat tak, že 1 tobolka Serapeptázy nahradí 1 lék na bolest. Je si třeba uvědomit, že syntetické léky jsou díky své razanci, která silně zatěžuje játra a ledviny, účinnější, ale mají vedlejší účinky a spouští další (často negativní) procesy v těle.
 
Enzymová terapie je obecně na velkém vzestupu. Proč? Protože díky enzymům probíhá v těle přes 4000 biochemických procesů, mimo jiné díky enzymům dokážeme strávit jídlo a také díky nim funguje celé naše tělo a buňky. Enzymy se také podílejí na regulaci zánětlivých procesů nebo detoxifikaci organismu. Jsou tudíž nezbytné pro náš život a má smysl jejich účinek podpořit i samotným dodáním enzymů z vnějšku.
 
Jaké zdravotní účinky má Serapeptáza?
 
Serapeptáza – proti zánětům v těle
Enzym Serapeptáza se ukazuje jako skvělý pomocník při zmírnění nebo léčbě zánětů.
Je si třeba uvědomit, že zánět je určitý obraný mechanismus těla před možným nastávajícím problémem v těle.
Záněty v těle jsou spjaté s mnohými problémy jako jsou bolesti hlavy (migrény), ale i bolesti při menstruaci, bolesti kloubů či tenisový loket. Záněty šlach a průdušek (bronchitida). Časté záněty vznikají i při bolestech zad nebo v trávícím traktu.
 
Serapeptáza – léčení otoků, zranění a jizev
Při léčbě jizev a otoků se ukazuje enzym Serapeptáza (stejně jako například enzymy bromelain a papain) jako účinná látka podporující rychlejší a lepší zotavování z chirurgického zákroku nebo zranění.
 
Serapeptáza – cholesterol a tlak
Vysoký cholesterol je dnes velmi častým problémem a ve spojitosti s ucpáváním cév vápníkem, může dojít ke zablokování průchodnosti cévy cholesterolem a k mrtvici.
 
Serapeptáza funguje jako látka, která pomáhá “čistit” stěny cév a tím zlepšuje jejich průchodnost a snižuje krevní tlak. Vysoký krevní tlak je totiž důsledek zanášení cév. Pokud máme zanesené cévy, naše srdce musí vyvinout vyšší tlak, aby dostalo krev do celého oběhového systému.
 
Dalšími enzymy, jež vhodně doplňují celkovou škálu potřebných enzymů, produktu Viva Enzym jsou papain a bromelain. Tyto jsou v našem produktu izolovány z ovoce. Také tyto enzymy se podílejí na štěpení tzv. imunokomplexů, tzn. složitých molekul, které vznikají v místě chronického zánětu a jsou příčinou bolestí.
 
Díky šetrnému plnění do tobolek není snižována aktivita enzymů, což se při tabletaci, kdy je potřebný vysoký tlak, může běžně stávat.
 
Účinnost je navíc posílena o regulační probiotickou kulturu L. acidophilus. Probiotická kultura může upravovat hladinu T regulačních lymfocytů a tudíž příznivě přispívat ke snížení zánětu v těle. Zde je na místě připomenout, že většina našich imunitních procesů začíná právě ve střevě a použití vhodných probiotik je zcela na místě.
 
Doplněk stravy Viva Enzym je balen do ochranných kapslí (vhodných i pro vegetariány) bez zbytečných vedlejších látek. Viva Enzym díky Vitamínu C přispívá také k normálnímu energetickému metabolismu a  k normální funkci imunitního systému.
 
Viva Enzym vs. konkurence
Například jisté enzymy od jiného výrobce deklarují směs trávicích enzymů (amyláza, bromelain, papain), betain hydrochlorid, prášek ze sušené papáji. Tzn. u namletého sušeného ovoce – papaji tvrdí, že je to adekvátní čistému enzymu, což v žádném případě není. Klamou tak v podstatě spotřebitele.
 
Je tedy zřejmé, že aktuální enzymy na českém trhu jsou svým složením zastaralé, protože nerespektují poslední novinky na farmaceutickému trhu pojednávající o tom, že pro správnou funkci imunity jsou nutné probiotické bakterie a prebiotika.
 
Doporučujeme Viva Enzym Natural Medicaments.
článek Enzymové komplexy budoucnosti najdete na celostnimedicina.cz