O zdraví - Co je vlastně imunita, k čemu slouží a co znamená pro naše zdraví?Imunita je schopnost našeho organismu odolávat (bránit se) vnějším a vnitřním vlivům, například nemocem, různým látkám, nebo také stresu. Podívejme se, co to znamená z hlediska fyziologického. V podstatě se jedná o schopnost našeho organismu vhodně a dostatečně se bránit a udržovat svou přírodní biologickou funkčnost. Náš organismus je nádherné složení atomů vykonávající mnoho miliard reakcí každou vteřinu. A k tomu, aby naše tělo mohlo zdravě vykonávat veškeré nezbytné reakce, potřebuje katalyzátory.
Katalyzátor
Katalyzátor je látka, vstupující do chemické reakce, urychluje ji (nebo zpomaluje) do rovnovážného stavu, a přitom z ní vystupuje nezměněná. A v našem organismu jsou to stopové prvky/minerály které tuto roli vykonávají. A pro dobré zdraví je nezbytné, aby nás organismus měl k dispozici dostatek (kvalitativní a kvantitativní) těchto katalyzátorů, aby katalýzy probíhaly biologicky a my byli zdraví. Běžně je náš organismus vytěží ze zdravé a pestré stravy. Ale mohou být období, kdy náš organismus nedostává v množství a kvalitě to, co potřebuje, v potravinách, které jsou k dispozici. V období změny teplot, stresu, různých životních otázek, emocí, absence slunce, přechodu sezón atd. organismus vyžaduje to, co sám nezíská.
 
Jakmile nastane nedostatek těchto katalyzátorů, náš organismus se oslabuje, a tím se stává napadnutelný. Ať to je pouhá únava, nachlazení, horečka atd., toto vše ukazuje, že naše tělo potřebuje pomoci.
 
Schéma imunity
 
Ideální je, když si můžeme pomoci i preventivně, přírodně a biologicky, aby náš organismus byl podpořen v „citlivých“ obdobích, jako je přechod z léta na zimu. Méně slunce, větší teplotní rozdíly (naše tělesná teplota se pohybuje kolem 36,5 °C), a tím musí například více ohřívat studený vzduch, který vdechujeme, ohřívat celé tělo potřebuje též mnohem více energie, přechody z tepla (byt) do zimy (venku) jsou pro náš organismus náročnější atd.…
 
Pro udržení vhodné imunity doporučujeme, pokud možno preventivně, v případě únavy, nachlazení nebo antibiotik atd., užívat přírodní, biologické, speciálně složené ROZTOKY BIOLIGO.
 
Pro přírodní a biologické posílení imunity je v tomto směru určen především SIRUP OTCE MICHALA BIOLIGO 20 který obsahuje nejen stopové prvky, ale i esenciální oleje a propolis (přírodní antibiotikum včel).
 
SIRUP OTCE MICHALA užívejte v dávce 2 – 5ml pod jazyk, nechte 1 minutu a poté spolkněte. Pokud možno 10 minut před jídlem. Neužívat po 17. hodině, neboť je povzbuzen organismus, je nám dobře, ale usínáme později.
Dávkování záleží na stavu a potřebě organismu. Když se cítíme unaveni a něco na nás „leze“, při nachlazení..., je vhodné užívat 3 dávky denně. Preventivně stačí 1 nebo 2krát týdně.
článek Co je vlastně imunita, k čemu slouží a co znamená pro naše zdraví? najdete na celostnimedicina.cz